כמה מהר ניתן להצמיח שיער?

כמה מהר צומח השיער?

כמה מהר צומח השיער?

זה תלוי. אם יש לך תספורת ממש נוראית, אז זה נראה כאילו השיער לא גודל בכלל, בעוד שאם אתה צריך לגלח אותו כל יום הוא גדל כמו עשב!
תוך התעלמות מההבדלים התפיסתיים האלה, נראה ששיער האדם גדל בקצב די יציב של כחצי מילימטר ליום, או כחצי אינץ' בכל חודש (מחקר זה מצטט קצב גדילה של 0.44 מ"מ ליום). זה עלול לגדול מהר או לאט יותר בהתאם לגיל שלך, הגנטיקה שלך והמצב ההורמונלי שלך (נראה שלהריון יש השפעה על השיער), אבל חצי מילימטר ליום הוא ממוצע טוב.
שיער אנושי אופייני מורכב מן השיערות עצמן, אשר יוצאות מן העור, ואת השורש, אשר שקוע בתוך זקיק, מתחת לפני השטח של העור. למעט כמה תאים אשר גדלים בבסיס השורש, השיער הוא רקמה מתה אשר מורכבת מקרטין ועוד כמה חלבונים הקשורים אליו. זקיק השיער הוא כיס דמוי צינור של האפידרמיס אשר סוגר חלק קטן של הדרמיס בבסיסו. התאים מתחלקים במהירות בבסיס הזקיק כדי ליצור שיער אנושי, כאשר התאים נדחפים כלפי מעלה מבסיס הזקיק, הם מתקשים ועוברים פיגמנטציה: והנה, יש לך שיער.

גיל, גנטיקה והורמונים משפיעים כולם על קצב צמיחת השיער
בסדר, אז התהליך הזה קורה שוב ושוב. אתה בטח חושב שאם אתה אף פעם לא תגזור את השיער שלך, הוא פשוט אגדל ואגדל ומי יודע כמה זמן זה יימשך. זה לא כזה פשוט. השיער שלך בעצם לא רק גדל וגדל. בכל זמן נתון, כמה מן השורשים שלך (כ -15 אחוזים בערך) הם למעשה בהפסקה זמנית של צמיחה. במשך כשלושה חודשים, אין פעילות בזקיקים. מה שאומר שום צמיחת שיער באותו אזור מסוים על הקרקפת שלך. אתה מאבד שיער בכל יום, או בגלל נשירה רגילה או עקב נזק. בממוצע, אתה מאבד בין 50 ל 100 שערות בכל יום.

כל שערה על הגוף שלך גדלה מתוך זקיק אינדיבידואלי. בתוך הזקיק, תאי שיער חדשים נוצרים בתוך השורש . כאשר התאים נוצרים, הם דוחפים תאים ישנים יותר מן הזקיק. כאשר הם נדחקים החוצה, התאים מתים ונעשים השיער שאנו רואים.

למגוון מוצרים שיעזרו לך לטפח את השיער שלך בכל יום, לחץ כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *